Szusival az aranyéremig: mindent megnyertek Zentán a mórahalmi diákok
Ismét kiváló eredményeket értek el a mórahalmi diákok. A zentai Gazdanapok főzőversenyén hidegtálakat és süteményeket készítettek. A csapat aranyérmeket, bronzot és ezüstöt is hazahozott.
Ismét bebizonyították a Szegedi SZC Tóth János Mórahalmi Szakképző Iskola és Szilágyi Kollégium diákjai, hogy a csapatmunka és a felkészülés meghozza gyümölcsét. Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Gazdanapokat Zentán a hétvégén, amelynek vasárnapi versenyén második alkalommal vettek részt a mórahalmi szakképző iskola diákjai.
Készül a szusi. Munkában a mórahalmi csapat a zentai Gazdanapokon. Fotó: Szegedi SZC Tóth János Mórahalmi Szakképző IskolaSikeresen szerepeltek a mórahalmi szakképző iskola diákjai a zentai Gazdanapok vasárnapi főzőversenyén. Fotó: Szegedi SZC Tóth János Mórahalmi Szakképző Iskola
Gazdanapok: hagyomány és verseny Zentán
A sportcsarnokba mintegy 140 kiállító érkezett portékájával. A gasztronómiai és a helyi termékek kiállítása mellett több kísérőprogram is várta a látogatókat: betekintést nyerhettek a seprűkészítésbe, de akár kosarat is készíthettek. A gyerekek mézeskalácsot és tortát is díszíthettek, míg a felnőttek a pálinka-, sós- és édesételek versenyébe is benevezhettek.
A mórahalmi diákok szusija
A mórahalmi diákok idei utolsó versenyükön hidegtálat és süteményeket készítettek. A diákok felkészítője és kísérője, Pápai Péter szakács szakoktató volt. – Mivel kilencedikes diákokról van szó, akik még kevés versenytapasztalattal rendelkeznek, nehéz volt a verseny, de ügyesen együtt dolgoztak, jól megoldották a feladatot – mondta. Az egyik diák, Rind Áron ötlete volt, hogy valami egyedit és szokatlant készítsenek, így esett a csapat választása a szusira, ami nem egy klasszikus hidegtál, de legalább hideg. A diákok a verseny előtt az iskolában gyakorolták a rizsfőzést és a zöldségdarabolást. Fodor Noémi cukrásztanuló karácsonyi süteményes tálat készített, többek között baklavával, flódnival és mézeskaláccsal.
Aranyérmes csapat
A munka meghozta gyümölcsét, a fiatalok – Fodor Noémi, Rind Áron, Prisztál Viktor és Dudic Krisztián – az oklevelek, bronz- és ezüstérmek mellett több aranyérmet is hazahoztak.
„Ez savanyú”
A szusi főtt, ecetes rizs, amit leggyakrabban hallal vagy más tengeri eredetű élelmiszerrel együtt tálalnak. A közhiedelemmel ellentétben nem nyers halat jelent (ennek japán neve szasimi), bár ez is gyakori összetevője. A szusi hagyományos változatában erjesztett halas rizs, amit sóban tartósítanak. Ez a módszer Délkelet-Ázsiából származik, és ott a mai napig népszerű. A szusi szó egy mára régiesnek számító, más szövegösszefüggésben nem használt nyelvtani forma, jelentése: „ez savanyú”.
Forrás: delmagyar.hu